POLSKA 19:30 23 listopada 2020

gen. prof. Gielerak: chcemy, aby epidemia w mniejszym stopniu, ograniczała nasze życie

Bezpieczeństwo szczepionek jest bardzo wysokie tak samo jak ich skuteczność pixabay.com
Gościem Adriana Stankowskiego w programie "Dziennikarski poker" był gen. prof. Grzegorz Gielerak. Głównym tematem dzisiejszego spotkania była szczepionka na Covid-19.

- Bardzo budujące są informacje o mniejszej liczbie zakażonych, ale proszę zwrócić uwagę, że te 15 tys. to jest sytuacja dotycząca, tego iż wykonano 27 tys. testów - stwierdził Gielerak

- Wiele osób chcąc uniknąć skutków administracyjnych spowodowanych zgłoszeniem do inspekcji sanitarnej, po rozpoznaniu u siebie objawów, poddają się izolacji i te osoby nie są przypisywane do statystyk - dodał.

- Z pewnością ograniczenia społeczne pozytywnie przyczyniły się do (…) wygaszania epidemii - stwierdził gen. prof. Grzegorz Gielerak

- Ja myślę, że tutaj powinniśmy budować pewną świadomość społeczną przez media i osoby zarządzające systemem ochrony zdrowia, aby przekonać Polaków jak ważne jest to szczepienie do tego żebyśmy zamknęli temat epidemii - zaznaczył.

- To co mówią badania - bezpieczeństwo szczepionek jest bardzo wysokie tak samo jak ich skuteczność 90%-95% - powiedział.

 

 

 

 

 

 

 

AR

Źródło: TV Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE