POLSKA 12:58 10 marca 2020

Gowin: w związku z koronawirusem rozważamy czasowe zawieszenie zajęć

pixabay.com
Chcę zobowiązać władze uczelni do tego, żeby pilnie przystąpiły do analizy możliwości przejścia w jak najszerszym zakresie na kształcenie online - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Gowin dodał, że być może w najbliższych dniach tego typu zalecenie będzie konieczne. Szef resortu nauki podkreślił, że kierowane przez niego ministerstwo rozważa czasowe zawieszenie zajęć na uczelniach. - Jestem w tej sprawie w stałym kontakcie z konferencjami rektorów - zapewnił.

- Na dzisiaj nie stwierdzono żadnego przypadku zarażenia i wśród studentów, także studentów zagranicznych przyjeżdżających do Polski, ani wśród naukowców - podkreślił Jarosław Gowin.

Minister powiedział, że środowisko akademickie ze względu na swoją międzynarodową mobilność należy jest w dużej grupie ryzyka zarażenia koronawirusem. - Dlatego od wielu dni działa zespół, w skład którego powołałem rektorów uczelni, jak i wybitnych naukowców od medycyny. Monitorujemy na bieżąco sytuację - zapewnił..

Przypomniał o zaleceniu wydanym kilka dni temu przez MNiSW, aby odwołać wymianę zagraniczną i udział w konferencjach zagranicznych. - Dzisiaj chciałbym powtórzyć tą rekomendację ze szczególnym naciskiem - podkreślił. Zaapelował też by rozważyć odwołanie na uczelniach imprez kulturalnych czy sportowych.

M.N.

Źródło: PAP, IAR

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE