POLSKA 15:03 3 stycznia 2021

Grzesiowski: liczba hospitalizowanych świadczy o tym, że Covid-19 nie odpuszcza

Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com/Anna Shvets
Liczba osób hospitalizowanych, pod respiratorami i na kwarantannie świadczy o tym, że epidemia COVID-19 nie odpuszcza - powiedział w niedzielę PAP ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej dr Paweł Grzesiowski komentując najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia.
Jak podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia, zakażenie koronawirusem stwierdzono u dalszych 5 739 osób, przy czym najwięcej przypadków wykryto na Mazowszu – 903 i w woj. pomorskim - 705. Zmarło 61 osób.

Ekspert wskazał, że dane resortu zdrowia się wprawdzie nieco lepsze niż w sobotę (6 tys. 945) jednak sytuacja epidemiczna w Polsce w dalszym ciągu jest bardzo groźna.

- Przedstawione statystyki dotyczą okresu świątecznego, kiedy wiele laboratoriów i placówek służby zdrowia nie pracuje - powiedział.

Podkreśli, że "niepokoi go zwłaszcza utrzymująca się wciąż duża liczba osób hospitalizowanych, pod respiratorami i na kwarantannie, co świadczy o tym, że epidemia nie odpuszcza".

Dodał, że statystki resortu są co najmniej trzykrotnie niedoszacowane i dopiero we wtorek można spodziewać się danych lepiej odzwierciedlający stan faktyczny.

Od marca 2020 roku, kiedy wykryto pierwszy przypadek zakażenie koronawirusem w Polsce, COVID-19 potwierdzono u 1 318 562 osób, z których 29 119 zmarło.

JD

Źródło: PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE