POLSKA 9:19 29 maja 2020

Historyczny maraton w Bostonie odwołany

https://pl.wikipedia.org
Pandemia koronawirusa doprowadziła do odwołania maratonu w Bostonie. Zawody nie odbędą się po raz pierwszy w swojej 124-letniej historii.


Pierwszy maraton bostoński miał miejsce 19 kwietnia 897 roku. Wtedy do rywalizacji stanęło 15 mężczyzn, teraz w biegu rywalizują tysiące kobiet i mężczyzn. W tym roku pierwotnie planowano przełożenie biegu, jednak już teraz zdecydowano się go całkowicie odwołać. Powodem jest pandemia koronawirusa w USA. 

Trasa maratonu prowadzi przez osiem miast stanu Massachusetts – Hopkinton, Ashland, Framingham, Natick, Wellesley, Newton, Brookline oraz Boston. Każdego roku lokalna gospodarka notowała wpływy na poziomie około 200 milionów dolarów. Na organizacji wyścigu najwięcej zyskiwali m.in. hotelarze, restauratorzy i dostawcy usług dla biegaczy.

Tradycją wyścigu była jego niezmienna data. Odbywa się bowiem w trzeci poniedziałek kwietnia, ponieważ wtedy wypada Dzień Patriotów obchodzony na pamiątkę bitew pod Lexington oraz Concord, które zapoczątkowały wojnę o niepodległość USA z Wielką Brytanią w 1775 roku.

 

KW

Źródło: PAP, biegowe.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE