POLSKA 7:47 2 września 2014

Hity w ostatnich godzinach okienka transferowego Premier League

Radamel FalcaoFLICKR.COM/Calclo Mercato /CC BY 2.0
Co roku ostatnie godziny okienka transferowego w lidze angielskiej wzbudzają wielkie emocje. Po pierwszych trzech seriach rozgrywanych spotkań menadżerowie lepiej znają swoje zespoły i wykorzystują ostatnią szansę, aby uzupełnić skład przed mistrzowskim wyścigiem. Również w tym roku nie zabrakło wielkich transakcji.

Największą sensacją ostatnich godzin okna transferowego Premier League było wypożyczenie Radamela Falcao z AS Monaco do Manchesteru United. Zespół prowadzony przez Luisa Van Gaala zaliczył rozczarowujący początek sezonu. Na otwarcie rozgrywek ligowych przegrał na Old Trafford 2:1 ze Swansea Łukasza Fabiańskiego. Następne dwie próby również zakończyły się fiaskiej. Remisy z Sunderlandem i Burnley nie mogą zadowolić zespołu z mistrzowskimi aspiracjami. W piątek do Czerwonych Diabłów dołączył Angel Di Maria, jednak nawet w składzie z El Fideo Manchester nie zdołał zdobyć pierwszych 3 oczek w tym sezonie.

Radamel Falcao dołączył do United na zasadzie rocznego wypożyczenia, jednak Czerwone Diabły zapewniły sobie prawo pierwokupu kolumbijskiej snajpera. Falcao przyznaje - Jestem zachwycony, że w tym sezonie będę występował w Manchesterze United. To największy klub na świecie i wszyscy tutaj dążą do powrotu na szczyt. Nie mogę się doczekać pracy z Luisem van Gaalem i mam nadzieję, że przyczynię się do sukcesów zespołu W klubie z Old Tranfford.

Po przyjściu Falcao na regularną grę nie mógł liczyć Danny Welbeck. Młody reprezentant Anglii skorzystał z ofery Arsenalu i za 19 mln funtów przeniósł się na The Emirates. Kanonierzy, po kontuzji Oliviera Giroud, potrzebowali zawodnika, który byłby w stanie z powodzeniem walczyć z silnymi obrońcami a jednocześnie mógłby uczestniczyc w szybkich kontratakach drużyne Arsene Wengera. Welbeck wydaje się być dobrym wyborem.

Manchester City nie zmocnił kadry, natomiast szeregi drużyny Pellegriniego opuścili Alvaro Negredo (wypożyczenie do Valencii) oraz Micach Richards, który przeniósł się do Fiorentiny.

Następną okazją do zakupu nowych zawodników będzie zimowe okienko transferowe.

 

Jan Piasecki

Źródło:

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE