POLSKA 20:15 15 maja 2020

I to jest wspaniała wiadomość! Bazylika św. Piotra wkrótce ponownie otwarta dla wiernych

Wikimedia Commons, fot. SuperKrzysztof / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)
Stolica Apostolska poinformowała dziś, że od poniedziałku bazylika Świętego Piotra ma zostać ponownie otwarta dla wiernych i turystów.

W piątek przeprowadzono tam dezynfekcję, a podobne prace zaplanowano też w pozostałych papieskich bazylikach przed ich otwarciem.

Po ponad dwóch miesiącach bazylika watykańska zostanie otwarta ponownie w dniu, gdy w całych Włoszech wznowione będą msze z udziałem wiernych.

O godzinie 7.00 w poniedziałek papież Franciszek odprawi w bazylice mszę, jeszcze bez udziału wiernych, przy grobie świętego Jana Pawła II w przypadającą tego dnia setną rocznicę jego urodzin. Po mszy, transmitowanej przez watykańskie media, świątynia zostanie otwarta dla wiernych. Będą tam obowiązywać nadzwyczajne kroki w ramach ochrony sanitarnej z powodu pandemii.

W piątek w bazylice Świętego Piotra została przeprowadzona gruntowna dezynfekcja naw, ołtarzy, kaplic, posadzek, zakrystii i praktycznie każdej powierzchni, o czym poinformował profesor Andrea Arcangeli z dyrekcji sanitarnej Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, cytowany przez oficjalny portal Vatican News.

Zdezynfekowana została także kaplica grobu św. Jana Pawła II, gdzie Franciszek odprawi mszę.

Podobna operacja odbyła się w piątek w bazylice świętego Jana na Lateranie. W sobotę specjaliści udadzą się w tym samym celu do bazyliki świętego Pawła za Murami - poinformowano w Watykanie.

 

 

 

 

JJ

Źródło: PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE