POLSKA 14:08 16 czerwca 2020

Internet będzie miał pierwszego patrona

pixabay
Beatyfikacja geniusza komputerowego Carlo Acutisa, który zmarł w 2006 r. w wieku zaledwie 15 lat odbędzie się 10 października 2020 r. w Asyżu. Papież wskazał go młodzieży świata jako przykład zdrowego i mądrego korzystania ze współczesnych środków komunikacji.

Włoski kandydat na błogosłowionego, Carlo Acutis urodził się w 1991 r. w Londynie, gdzie pracowali jego rodzice. Po powrocie z bliskimi do Mediolanu codziennie praktykował Eucharystie i co tydzień spowiedź. - Był młodym chłopcem, kiedy zakochał się w Eucharystii, a potem pogłębił także swą pobożność maryjną. Był także katechistą, potrafił dzielić się swoją wiarą z młodymi ludźmi, nie tylko w sposób klasyczny, w czasie spotkań, ale wykorzystywał także środki telematyczne. Stworzył projekt informatyczny na tematy wiary, prowadził także stronę internetową poświęconą cudom eucharystycznym – przypomniał w wywiadzie dla Radia Watykańskiego kard. Angelo Becciu.

„Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie” – tym zdaniem młodego sługi Bożego rozpoczął swój materiał na jego temat na łamach portalu caffestoria.it włoski dziennikarz Simone Varisco. Podkreślił, że był on „doskonale wpisany w swoje czasy: szkoła, przyjaciele, gry wideo i internet, zarazem jednak miał jasną świadomość tego, że jego życie jest „jedynie długą drogą na jego «autostradzie do Nieba», podobnie jak u św. Małgorzaty Marii Alacoque, francuskiej szarytki, mistyczki, popularyzatorki nabożeństwa francuska szarytka, mistyczka, szerzycielka nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Po ekshumacji ciało kandydata na ołtarze, mimo 12-letniego przebywania w ziemi było nienaruszone. Z polecenia papieża Franciszka kandydat na ołtarze spoczął w głównej bazylice Sanktuarium Ogołocenia w Asyżu – narodowym sanktuarium młodzieży włoskiej.

 

AKŁ

Źródło: Vatican News, Stacja7, wiara.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE