POLSKA 12:13 4 kwietnia 2020

Jak poświęcić święconkę w domu? Jak adorować krzyż w domu w Wielki Piątek? Kościół wyszedł z pomocą i ... ZOBACZ!

Informacje o tym, w jaki sposób przygotować się do celebracji Wielkiego Tygodnia i jak godnie świętować Wielkanoc znalazły się na stronie swietawdomu.pl. Uruchomienie serwisu jest inicjatywą archidiecezji poznańskiej w związku z ograniczeniami spowodowanymi epidemią koronawirusa.

W witrynie można znaleźć m.in. odpowiedzi na pytania, czy trzeba klękać podczas mszy świętej transmitowanej w telewizji, jak przyjąć Komunię w sposób duchowy oraz jak samemu pobłogosławić święconkę. Powstanie strony internetowej z informacjami dla wiernych, którzy, mimo trudności związanych z epidemią koronawirusa chcą dobrze przeżyć Wielkanoc zapowiedział kilka dni temu metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

Poszczególne informacje wzbogacone są infografikami oraz materiałami wideo. Osobno są też informacje przygotowane dla dzieci.

"Jeśli ktoś będzie chciał przeżyć w domu adorację krzyża - piszemy o tym, jak ją przygotować, jest też krótki film. Pokazujemy i opisujemy, jak wraz z domownikami przygotować i pobłogosławić święconkę. Wyjaśniamy też, jak godnie przeżyć liturgię on-line; proponujemy, by pamiętać np. o odświętnym ubraniu, zapaleniu świecy czy o białym obrusie na stole" - powiedział w sobotę PAP współtwórca serwisu o. Marcin Wrzos.

Poza tym w witrynie znalazł się harmonogram transmisji nabożeństw i mszy św. na najbliższe dni. Są dane kontaktowe do "księdza na sygnale" - to forma telefonicznego wsparcia dla potrzebujących, w ramach którego można porozmawiać z kapłanem. Witrynę uzupełnia serwis informacyjny z najistotniejszymi wiadomościami z archidiecezji, Kościoła w Polsce i na świecie.

Pomysłodawcami i wykonawcami serwisu są: redakcja "Misyjnych Dróg" i portalu misyjne.pl, twórcy aplikacji Drogowskaz, oraz Radio Emaus. Strona ma zakończyć działalność w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

ZOBACZ >>>

sm

Źródło: PAP/Archidiecezja Poznańska/swietawdomu.pl

W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
NAJPOPULARNIEJSZE
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią