POLSKA 14:19 18 listopada 2020

Jak uczyć się z dzieckiem w domu? MEN przygotowało poradnik

Warto zapoznać się z poradnikiem MEN dla rodziców i nauczycieli dzieci z klas I-III SPPixabay, CC0
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnego nauczania w klasach I-III szkoły podstawowej. Rodzice mogą zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu, jak również odnośniki do materiałów, które mogą wykorzystać do nauki na odległość.

 

– W materiale zebraliśmy wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. Przedstawiliśmy także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych – informuje resort. Poradnik przeznaczony jest dla rodziców i nauczycieli dzieci z klas I-III.

 

– Rodzice uczniów klas I-III znajdą w poradniku MEN praktyczne wskazówki, jak planować i organizować czas z dzieckiem w domu, aby plan dnia uwzględniał edukację, aktywność ruchową, rozrywkę oraz relacje rodzinne – wskazuje ministerstwo, dodając, że w publikacji są również porady dotyczące aktywizacji dziecka, a także podpowiedzi, jak w warunkach domowych organizować projekty, eksperymenty czy doświadczenia.

 

– W poradniku podkreśliliśmy również, że w edukacji zdalnej ważne jest bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu oraz ustalenie odpowiedniej formy kontaktu z nauczycielem. We fragmencie dotyczącym wczesnego wspomagania rozwoju w warunkach domowych zwróciliśmy uwagę m.in. na to, jak uczą się małe dzieci, a także jak podczas codziennych działań wspierać rozwój dziecka. Podaliśmy przykłady takich czynności – informuje MEN.

 

W poradniku nie brakuje również wskazówek i porad dla nauczycieli. Zawiera on m.in. zestaw stron internetowych z materiałami pomocnymi w zdalnej edukacji.

 

– Przedstawiliśmy także kilka praktycznych wskazówek dotyczących sposobu kontaktów nauczyciela z rodzicami – podkreśla resort.

 

JJ

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE