POLSKA 10:06 21 listopada 2020

Kerry o zmianach na scenie politycznej USA: wierzę, że jesteśmy u progu niezwykle ekscytującego czasu

John KerryFlickr
Światowe elity polityczne, m.in. przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i były sekretarz stanu John Kerry, postrzegają demokratę Joe Bidena, jako siłę napędową misji Światowego Forum Ekonomicznego "The Great Reset", która ma na celu dokonanie poważnej transformacji światowej gospodarki.

Podczas panelu dyskusyjnego Światowego Forum Ekonomicznego, Kerry powiedział, że Biden jest gotowy dołączyć do Paryskiego Porozumienia Klimatycznego.

- Pojęcie "reset" jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej - powiedział Kerry.

- Osobiście wierzę, że jesteśmy u progu niezwykle ekscytującego czasu - dodał.

Administracja Bidena zapowiada, że skupi się na każdym sektorze amerykańskiej gospodarki. Celem na rok 2035 będzie osiągnięcie neutralności netto w odniesieniu do władzy i produkcji.

Z kolei von der Leyen powiedziała, że Komisja Europejska nie może się doczekać powrotu Bidena do Paryskiego Porozumienia Klimatycznego, nazywając go "przyjacielem w Białym Domu".

Część tej nowej współpracy między Białym Domem Bidena, a Komisją Europejską, według von der Leyen, obejmuje napisanie "nowego zbioru przepisów dla gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego":
- Obejmując wszystko, od danych po infrastrukturę, ale także mówiąc o bezpieczeństwie i demokracji, technologii po sprawiedliwe opodatkowanie - wszystkie te tematy stoją pod znakiem zmian cyfrowych. Potrzeba globalnej współpracy i to przyspieszenie zmian będzie siłą napędową . Ja postrzegam to jako bezprecedensową szansę - mówiła.

- Potrzebujemy nowego programu i oczywiście będziemy musieli zacząć od najbardziej palącej kwestii, jaką jest COVID-19. Drugi duży temat to zmiany klimatyczne, walka ze zmianami klimatycznymi. Trzeci temat to temat techniczny - dodała.

Kerry przyznał również, że powstanie ruchu nacjonalistyczno-populistycznego na całym świecie jest "odzwierciedleniem niezdolności demokratycznych rządów w wielu częściach świata do działania" w kwestiach, przed którymi stoją ich obywatele.

- To, co mnie zdumiewa, to fakt, że tak wiele osób nadal głosowało za poziomem chaosu, łamaniem prawa i porządku oraz łamaniem standardów - powiedział Kerry o ponad 71 milionach Amerykanów, którzy głosowali na Trumpa w wyborach prezydenckich 3 listopada.

- Myślę, że Europa musi przyjrzeć się Brexitowi i rosnącemu narodowemu populizmowi. Jest to naprawdę jeden z priorytetów, którymi wszyscy musimy się zająć - powiedziała Kerry.

 

ASy

Źródło: breitbart.com

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE