POLSKA 9:57 20 maja 2020

Kiedy powrót wesel? Rząd podał prawdopodobną datę

pixabay.com
Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk wskazała możliwą datę odmrożenia branży ślubnej. Podczas wideokonferencji z przedstawicielami tego sektora stwierdziła, że będzie to możliwe już od 1 czerwca.Podczas pierwszej wideokonferencji z przedstawicielami sektora ślubnego został poruszony temat przywrócenia organizacji ślubów oraz wesel. Zdaniem wiceminister rząd chce w możliwie najszybszym czasie skonstruować wytyczne dzięki, którym możliwe będzie bezpieczne przeprowadzanie uroczystości.

Obecnie ceremonie ślubne mogą się odbywać, jednak w obecności ograniczonej liczby osób. Organizacja wesel nie jest zalecana. – Nie rekomendujemy dużych spotkań typu wesela – mówił na początku kwietnia minister zdrowia Łukasz Szumowski. Taka instrukcja były spowodowane obawą, że imprezy tego typu mogą okazać się bombą epidemiczną koronawirusa.

Wiceminister Semeniuk twierdzi, że jest możliwe, aby w ciągu najbliższych 2 tygodni rozpocząć odmrażanie kolejnych sektorów gospodarki. – Miejmy nadzieje, że od 1 czerwca będziemy mogli odmrażać – w czwartym etapie – kolejne branże, wśród nich również ślubną – podkreśliła podczas wideokonferencji. Zaznaczyła, że decyzja w tej sprawie należy do ministra zdrowia Szumowskiego oraz premiera Morawieckiego.

Celem wczorajszej wideokonferencji wiceminister z przedstawicielami branży ślubnej było omówienie wprowadzenia wytycznych, które w czasie pandemii miałyby obowiązywać podczas ślubów oraz wesel.

Szacowana wartość rynku ślubnego w Polsce przekracza 7 miliardów złotych. Pandemia koronawirusa wstrzymała działalność firm organizujących śluby oraz wesela. Wprowadzone obostrzenia spowodowały odwoływanie i przekładanie uroczystości. W samej Warszawie na takie rozwiązanie zdecydowało się 60-70 procent par.

KW

Źródło: Business Insider

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE