POLSKA 9:20 23 listopada 2020

Kiedy zaczniemy normalne życie po pandemii? Minister Niedzielski ujawnia

Minister zdrowia Adam NiedzielskiFot. PAP/Paweł Supernak
Medycy, służby mundurowe i osoby najbardziej wyeksponowane na wirusa – te grupy zostaną zaszczepione w pierwszej kolejności, jak ujawnił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Polityk był gościem radia RMF FM i w rozmowie z Robertem Mazurkiem poinformował, że rząd jest „w bieżącym kontakcie z producentami szczepionki na koronawirusa, którzy są najbardziej zaawansowani”.

–To jest dwóch dostawców – podkreślił Niedzielski. Jak dodał, „obie te firmy deklarują nam, że już w grudniu będzie dostawa po milion szczepionek na nasz rynek, czyli mielibyśmy pulę blisko 2 milionów szczepionek”.

Minister zdrowia zaznaczył, że szczepienia rząd chce zacząć w styczniu – od medyków, służb mundurowych oraz osób najbardziej wyeksponowanych na wirusa. Reszta obywateli ma być szczepiona stopniowo.

– Deklaracje są takie, że w pierwszym kwartale będziemy mieli dostarczone tyle, że każdy kto będzie chciał, to się zaszczepi – powiedział Adam Niedzielski.

Minister rozmawiał z redaktorem Mazurkiem także o obostrzeniach i nawykach związanych z wirusem.

– Maseczki być może definitywnie w ogóle nie znikną (nawet po pandemii). Kiedy normalne życie po pandemii? Myślę, że do późnej wiosny, początku lata, powinniśmy się zaszczepić i ta choroba (…) powinna zejść do takiego statusu, jakie mają inne choroby. Jak grypa – podkreślił szef resortu zdrowia.

 

JJ

Źródło: rmf24

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE