POLSKA 18:05 14 stycznia 2020

Kolejny ohydny atak ze strony Rosji! „Budowie obozów zagłady sprzyjała polska atmosfera”

kremlin.ru
Zorganizowaniu przez nazistów obozów zagłady na ziemiach polskich podczas II wojny światowej „sprzyjała przedwojenna atmosfera w Polsce i stanowisko władz tego kraju, które podsycały nastroje antysemickie w społeczeństwie i przygotowały grunt dla dalszego ludobójstwa i Holokaustu” – powiedział przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin.

Podczas obrad parlamentu przewodniczący Dumy Państwowej (niższej izby) Wiaczesław Wołodin skomentował niedawną uchwałę polskiego Sejmu dotyczącą wypowiedzi władz Rosji na temat II wojny światowej. 

– Zanim podejmie się decyzje oczerniające pamięć żołnierzy wyzwolicieli II wojny światowej, należałoby zapoznać się z oświadczeniem prezydenta USA Franklina Roosevelta – oznajmił Wołodin. Zacytował następnie wypowiedź z kwietnia 1942 r., w której Roosevelt podkreślił, że „wojska rosyjskie zniszczyły i nadal niszczą więcej sił, samolotów, czołgów i armat naszego wspólnego nieprzyjaciela niż wszystkie inne państwa razem wzięte”. 

Wołodin powiedział także m.in., że łączne nakłady ZSRR w okresie polskiej kampanii wyniosły 26,7 mld rubli, co według obecnego kursu stanowi ponad 5 bln rubli (81,4 mld dolarów).

Przewodniczący Dumy podkreślił, że komisje parlamentu powinny zająć się - również na forach międzynarodowych – kwestią obrony pamięci historycznej. 

– Tylko słabi i kłamliwi politycy nie mogą pogodzić się z rolą Związku Radzieckiego w zwycięstwie nad brunatną dżumą – oznajmił. 


Jak dodał, owi politycy „próbują narzucić światu fałszywą wizję wydarzeń tamtych czasów, a inni tchórzliwie milczą i przy ich milczącej zgodzie neonaziści niszczą groby naszych żołnierzy”. 

Wołodin powiedział także, że zorganizowaniu przez nazistów obozów zagłady na ziemiach polskich podczas II wojny światowej „sprzyjała przedwojenna atmosfera w Polsce i stanowisko władz tego kraju, które podsycały nastroje antysemickie w społeczeństwie i przygotowały grunt dla dalszego ludobójstwa i Holokaustu”. 

M.N.

Źródło: tvp.info, IAR, media

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE