POLSKA 7:22 27 maja 2020

Koloseum w Rzymie już od 1 czerwca dostepne dla turystów

pixabay.com
Po prawie trzech miesiącach przerwy, z powodu sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa, otwarte zostanie koloseum. Jeden z symboli Rzymu będzie dostępny dla zwiedzających już od 1 czerwca.We wtorek we Włoszech odnotowano najniższy wskaźnik zgonów na COVID-19 od 2 marca. W ostatnią dobę zmarło 78 osób i odnotowano niespełna 400 nowych przypadków zachorowań. Z tego powodu władze postanowiły, że już od przyszłego poniedziałku będzie możliwe zwiedzanie Koloseum — symbolu Rzymu, który rocznie odwiedza przeszło 7,5 miliona osób.


Zwiedzanie będzie odbywać się na nowych zasadach. Pierwsza z nich to dłuższy czas otwarcia. Poza tym zmianom ulegnie cena wejściówek, która będzie wynosiła 9,5 euro za bilet ulgowy oraz 16 euro za bilet normalny na popołudniowe zwiedzanie.

Dla bezpieczeństwa odwiedzających wprowadzono szereg zmian sanitarnych takich jak nakaz noszenia maseczek i obowiązkowe mierzenie temperatury przed wejściem do obiektu. W pierwszej fazie otwarcia areny wpuszczane będą również małe grupy zwiedzających liczące do 14 osób, którym będzie towarzyszył przewodnik.

KW

Źródło: PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE