POLSKA 14:53 13 stycznia 2014

Komisarz Andor: KE przeciw zmianom zasad eksportu zasiłków rodzinnych

komisarz UE ds. zatrudnienia Laszlo AndorFlickr/CC/connect.euranet
Komisja Europejska nie zgodzi się na sprzeczne z zasadą niedyskryminacji zmiany unijnych zasad wypłacania zasiłków rodzinnych imigrantom z innego kraju UE - powiedział komisarz UE ds. zatrudnienia Laszlo Andor.

- Jeśli chodzi o tzw. eksport zasiłków rodzinnych, to wykluczamy jakiekolwiek zmiany, które dyskryminowałyby pracowników z innego kraju UE, płacących podatki i składki na ubezpieczenie społeczne w kraju goszczącym - powiedział Andor, komentując brytyjskie żądania ograniczenia "eksportu" zasiłków na dzieci.

W zeszłym tygodniu oburzenie wywołały w Polsce wypowiedzi brytyjskiego premiera Davida Camerona, który zasygnalizował, że prawo do zapomogi dla imigrantów na dzieci, które pozostały w kraju ojczystym, będzie jednym z punktów negocjacyjnych Londynu z UE w sprawie nowego statusu członkowskiego Wielkiej Brytanii w Unii. Wskazał przy tym na polskie dzieci. Z zapomogi przewidzianej w prawie unijnym korzysta w Wielkiej Brytanii 25 659 polskich dzieci, co czyni je największą grupą wśród beneficjentów.

apu

Źródło: pap

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE