POLSKA 8:29 21 maja 2019

Kopcińska: Nie rozpierzchniemy się jak konkurenci po różnych frakcjach. Będziemy dążyli by jakość życia polskiej rodziny była taka sama jak rodzin w UE

Telewizja Republika
Gościem programu „Prosto w oczy” w Telewizji Republika była rzeczniczka rządu, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z list PiS Joanna Kopcińska. - Pieniądze zabrane mafiom VAT pomagają obywatelom. Wiemy ile zrobiliśmy i mamy świadomość ile przed nami. Apeluję by iść na wybory i zadecydować. 26 maja zadecydujemy w jakiej Polsce chcemy żyć. Czy chcemy korzystać z owoców wzrostu gospodarczego, czy chcemy żeby było tak jak było – stwierdziła Kopcińska.

 

Joanna Kopcińska odniosła się do zarzutów części środowiska osób niepełnosprawnych mówiących, że 500+ dla niepełnosprawnych jest jedynie „mydleniem oczu”.

- To odpowiedź części środowiska, która pokazuje, że w dużej mierze tak jak my, są politykami. Na spotkaniach z wyborcami rodzice dzieci niepełnosprawnych często pytali o pomoc. Oni nie zdolni do pracy i potrzebują stałej opieki. Zadaniem rządu jest pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. Rząd zaproponował 500 złotych świadczenia dla osób, które tego potrzebują, nie dostają emerytury czy renty z tytułu niezdolności do pracy – powiedziała.

Rzeczniczka rządu przekazała, że przy przydzielaniu świadczenia nie będzie miało znaczenia to, kiedy osoba nabyła niepełnosprawności.

- To kolejne działanie wspierającą tą potrzebującą grupę niepełnosprawnych dorosłych niezdolnych do pracy, ale programów pomagających mamy wiele. 23 mln zł przeznaczone są na pokonywanie barier architektonicznych. To też bardzo ważny obszar. Tylko osoba z niepełnosprawnością wie, jakie ma realne problemy w codziennym życiu – mówiła.

- Jedną z wielkich barier jest brak pieniędzy. Grupie, nie może z tytułu tej najpoważniejszej niepełnosprawności uzyskać źródeł finansowania, należy zapewnić pomoc. My w wielu obszarach zmieniamy, naprawiamy Polskę, dlatego też ważny jest wybór 26 maja – dodała.

Joanna Kopcińska podkreśliła, ze ekipa PiS jest najlepszym gospodarzem Polski wskazując, że program z którym szli do wyborów, został napisany przez Polaków, wskazując na programy 500+, emerytura+, zwracanie Polakom pieniędzy z OFE, czy darmowe leki dla seniorów.

- W jakiej Polsce będziemy żyli? My chcemy takiej, która będzie dążyła do tego, by wynagrodzenia były takie same w innych krajach Unii, by był dostęp do takich samych produktów – oznajmiła.

Kopcińska wskazała, że dzięki w dużej mierze zrealizowanemu już przez PiS programowi, obserwujemy jak poprawia się życie Polaków.

- Pieniądze zabrane mafiom VAT pomagają obywatelom. Wiemy ile zrobiliśmy i mamy świadomość ile przed nami. Apeluję by iść na wybory i zadecydować. 26 maja zadecydujemy w jakiej Polsce chcemy żyć. Czy chcemy korzystać z owoców wzrostu gospodarczego, czy chcemy żeby było tak jak było – stwierdziła rzeczniczka rządu.

- Wszyscy na listach PiS prezentujemy takie same wartości. Jesteśmy silną drużyną. Nie rozpierzchniemy się jak konkurenci po różnych frakcjach. Będziemy budowali silną Polskę. Dążyli by jakość życia polskiej rodziny była taka sama jak rodzin w UE – powiedziała na zakończenie Joanna Kopcińska.

 

Czytaj także:

Jarosław Kaczyński: PO to partia skrajnie niewiarygodna, traktuje politykę jako jedną wielką manipulację

PR

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE