POLSKA 15:04 21 listopada 2020

Łódź: Jarmark bożonarodzeniowy? Tak, ale pod rygorami sanitarnymi

Świąteczna ulica PiotrkowskaMotacilla, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Władze Łodzi zdecydowały, że tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej odbędzie się także i w tym roku, jednak handlowców i kupujących będzie obowiązywać ścisły rygor sanitarny. W mieście rozpoczęto już rozwieszanie świątecznych iluminacji.

Stoiska zostaną rozmieszczone w odpowiednich odległościach, nie odbędą się żadne wydarzenia kulturalne, a punkty gastronomiczne będą funkcjonować wyłącznie z opcją pakowania posiłków na wynos. Sprzedaż będzie odbywać się bezdotykowo.

W kilku miejscach mają pojawić się również specjalne fotoramki z hasłami wyrażającymi wsparcie dla medyków. Łódzcy urzędnicy podkreślają, że utrzymanie jarmarku bożonarodzeniowego to wyraz solidarności ze sprzedawcami i organizatorami imprezy, którzy stracili główne źródła dochodu.

Udało się jednocześnie maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo, nie tracąc przy tym atmosfery świątecznego jarmarku na Piotrkowskiej.

 

 

 

JJ

Źródło: https://www.horecatrends.pl/

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE