POLSKA 13:27 5 stycznia 2020

Małysz: Kamil wciąż należy do czołówki

Facebook
Ostatnie dni nie są łatwe dla Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski w Turnieju Czterech Skoczni zajmuje dopiero 15. miejsce. Adam Małysz uspokaja jednak i twierdzi, że problemy Stocha są przejściowe. "Kamil wciąż należy do czołówki" - podkreślił.

Wyniki Stocha w tej prestiżowej imprezie są przykrą niespodzianką, bo bardzo dobrze spisał się w poprzedzających ją zawodach w Engelbergu. W Szwajcarii jeden konkurs wygrał, a w drugim był dziewiąty. TCS zaczął jednak od 19. miejsc w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen. W sobotę w Innsbrucku był natomiast 15.

"To na pewno nie jest łatwa sytuacja dla Kamila. On jest mistrzem nad mistrzami, a w tym momencie mu nie idzie. Nie tylko media i kibice wywierają na niego presję, ale przede wszystkim on sam to robi. On chce skakać daleko, wrócić do najlepszej dyspozycji, ale wkradające się błędy na to nie pozwalają" - ocenił Małysz, który obecnie jest dyrektorem ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN.

Zdaniem byłego mistrza problemy Stocha są jednak przejściowe i powrót do dawnej dyspozycji może nastąpić szybko.

"Kamil był w wysokiej formie przez wiele lat. Nie jest proste cały czas ją utrzymywać. Zawsze przychodzi moment jej spadku. W jego przypadku i tak należy się cieszyć, że Kamil wciąż mimo wszystko należy do czołówki, a byli zawodnicy, którzy wypadali z najlepszej trzydziestki i już do niej nie wracali. Jemu trzeba przede wszystkim spokoju, kilku dobrych skoków i to zaskoczy" - uważa.

 

M.N.

Źródło: sport.pl, IAR, media

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE