POLSKA 12:12 19 września 2018

Minister szczerze o jednym z działań rządu PO-PSL: Nie chcę używać dużych słów, ale to była zdrada stanu

Telewizja Republika
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski inaugurował dziś kampanię cukrowniczą w Krajowej Spółce Cukrowej S.A., która odbyła się oddziale "Cukrownia Kruszwica". Szef resortu wskazał, że produkcja buraków cukrowych jest ważnym elementem polskiego rolnictwa i przypomniał, że jeszcze niedawno ta ranga była jeszcze wyższa. - Przeznaczenie cukrowni w Glinojecku przez rząd PO-PSL dla niemieckiego producenta było zdradą stanu – powiedział przypominając „osiągnięcie” poprzedniego rządu.

Szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi podkreślił podczas swojego przemówienia, że jego zdaniem utworzenie oraz przetrwanie Krajowej Spółki Cukrowej - obronionej w wielkich bojach i przy zaangażowaniu wielu ludzi było niezwykle istotne dla polskiego rolnictwa.

- Szkoda, że tylko taką niewielką część polskiego przemysłu cukrowniczego udało się uratować. Inaczej by stało polskie rolnictwo, inaczej moglibyśmy rozwiązywać problemy, których w tej dziedzinie gospodarki nigdy nie brakowało, gdyby Krajowa Spółka Cukrowa była silniejsza i obejmowała większy obszar uprawy. Zła wola czy głupota? Nie wiem, co o tym zadecydowało. Nawet wtedy, gdy KSC powstała, to zamiast ją wzmacniać były działania, żeby ją osłabić - powiedział.

Minister stwierdził, że nigdy nie pogodzi się z podjętą przez rząd Tuska decyzją.

- Nigdy nie pogodzę się z decyzją, którą podjął rząd Donalda Tuska i minister rolnictwa z PSL o przeznaczeniu cukrowni w Glinojecku dla niemieckiego producenta cukru. Nie chcę używać dużych słów, ale to była zdrada stanu - ocenił Ardanowski.

Dodał, że KSC byłaby mocniejsza i bardziej odporna na kryzysy, jeżeli wtedy, nie zostałaby podjęta taka decyzja odnośnie Glinojecka.

PR

Źródło: Telewizja Republika, Centrum Prasowe PAP, media

W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
NAJPOPULARNIEJSZE
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią