POLSKA 7:32 1 czerwca 2020

Minister zdrowia Włoch: zamknięcie granic dla naszych obywateli jest nieusprawiedliwione

pixabay.com
Roberto Speranza, włoski minister zdrowia oświadczył, że nie można usprawiedliwiać postawy, które zastosowały niektóre państwa europejskie, które zamknęły swoje granice przed mieszkańcami Italii. Dziwi go to, ponieważ sytuacja związana z koronawirusem we Włoszech jest lepsza niż w wielu innych państwach Europy.

 Nie można stosować kar wobec Włoch, bo akurat sytuacja tutaj jest lepsza w porównaniu ze średnią innych państw  powiedział w wywiadzie Speranza, odnosząc się do przygotowanych danych o przebiegu epidemii COVID-19 we Włoszech.

Decyzje o wstrzymaniu otwarcia granic dla obywateli Włoch otrzymują Austria i Szwajcaria. Dodatkowo zakaz wjazdu dla Włochów obowiązuje w Grecji, która nie umieściła tego kraju na liście państw, których obywatele mogą przyjeżdżać tam bez ograniczeń.


 Zastanawiamy się co teraz myślą operatorzy turystyczni. Niech wiedzą, że nas więcej nie zobaczą  podsumował szef władz Wenecji Euganejskiej Luca Zaia, odnosząc się do postawy Grecji wobec zamknięcia granic dla Włochów.


Podobnie zdanie na ten temat ma Andrea Corsini, kierownik wydziału turystyki w Emilii-Romani. Ocenia taką postawę władz w Grecji za haniebną i podkreśla, że tym bardziej dla dobra turystyki we Włoszech ich obywatele powinni spędzić wakacje we własnym państwie.

KW

Źródło: PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE