POLSKA 19:25 20 października 2020

Müller podsumował ustalenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Rzecznik rządu Piotr MüllerPAP/Paweł Supernak
Jak wynika z ustaleń dzisiejszego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, omawiano dziś m.in. kwestię zwiększenia liczby łóżek dla chorych na COVID-19 w szpitalach. Posiedzenie podsumował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak wskazał polityk, podczas posiedzenia omawiano m. in. kwestię zwiększenia liczby łóżek w szpitalach.

– Dzięki podjętym działaniom ich liczba zostanie zwiększona w tym tygodniu o co najmniej kilka tysięcy– podkreślił Müller. Jednocześnie rzecznik rządu wskazał, że w każdym z województw na terenie naszego kraju „jest gotowość do tworzenia szpitali tymczasowych”. Ostateczna decyzja o ich powstawaniu miałaby być uzależniona od sytuacji w danym regionie oraz zapotrzebowania na miejsca dla chorych na COVID-19 wymagających hospitalizacji.

 

Wiceminister Waldemar Kraska potwierdził dziś na antenie Polskiego Radia, że w Warszawie ma powstać jeszcze jeden szpital tymczasowy, oprócz tego tworzonego na Stadionie Narodowym. Tego typu placówka miałaby powstać w jednej z hal wystawienniczych. Poza tym szpitale tymczasowe mają powstać również m.in. w Wielkopolsce i Małopolsce – jak powiedział wiceszef resortu zdrowia, w tych regionach odnotowuje się duże liczby zakażeń przy małej liczbie miejsc w szpitalach.

 

 

JJ

Źródło: Wprost.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE