Morawiecki: Dziękuję wszystkim, którzy wznieśli się ponad swoje partyjne kalkulacje

Artykuł
Premier przyznał, że trzeba prowadzić wspólne działania dla dobra całej naszej ojczyzny
Fot. PAP/Valdemar Doveiko

Sejm przyjął ustawę ws. ratyfikacji zasobów własnych UE, która otwiera Polsce drogę do 770 miliardów złotych z Unii Europejskiej. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że ciężka praca Polaków będzie wsparta dzięki najróżniejszym inwestycjom infrastrukturalnym.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował wszystkim, którzy zagłosowali za tym, aby fundusze trafiły do Polski.

- Fundusze nie mają żadnych barw, to są pieniądze Polaków. Ich ciężka praca będzie wsparta dzięki inwestycjom. Dziękuję wszystkim, którzy wznieśli się ponad swoje partyjne kalkulacje - przyznał premier.

- Trzeba prowadzić wspólne działania dla dobra całej naszej ojczyzny - powiedział.

- Dziś zatem powiedzmy raz jeszcze głośne tak dla rozwoju Polski, głośne tak dla rozkwitu Polski dzięki środkom unijnym. To duża szansa na szybkie wyjście z pandemii, szybkie wyjście z Covid-19 - oświadczył Morawiecki. 

- To ponad 770 mld zł dla polskich rolników, rodzin, szkół i szpitali - przypomniał.

 - To głosowanie na pewno było przełomowe; ja odbieram je jako bardzo pozytywne, ponieważ okazało się, że jest bardzo duża większość w naszym parlamencie, która jest świadoma tego, że trzeba wspólnie prowadzić działania dla dobra całej naszej ojczyzny. Dzisiaj wygrała z całą pewnością Polska - zaznaczył premier

- Warto podkreślić, że to nie są abstrakcyjne środki europejskie. To środki, które mają pomóc polskim szpitalom, szkołom i Polakom w otrzymaniu szansy na lepsza infrastrukturę drogową, kolejową i energetyczną - powiedział.

- Czy nie warto skorzystać z wielkich środków teraz, kiedy gospodarka globalna została tak fundamentalnie poszkodowana przez COVID-19, żeby wyjść z tego kryzysu jak najszybciej? Otóż oczywiście, że warto! - powiedział wcześniej premier.

Źródło: twitter/PremierRP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy