POLSKA 11:42 21 października 2020

Morawiecki: mamy do czynienia z drugą falą epidemii, ale być może grozi nam też trzecia

Premier Mateusz Morawiecki.Fot. PAP/Radek Pietruszka
Premier Mateusz Morawiecki w Sejmie zdawał dziś posłom raport dotyczący aktualnej sytuacji w Polsce związanej z epidemią koronawirusa.

Mamy obecnie do czynienia z drugą falą epidemii, ale być może grozi nam też trzecia fala, bo jesteśmy zależni od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo lub szczepionka na koronawirusa – powiedział w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 

Morawiecki przypomniał, że na tle innych dużych krajów europejskich strategia polskiego rządu okazuje się skuteczna. Dlatego – jak dodał – strategia ta będzie utrzymana. 

 

– Mamy do czynienia dzisiaj z bardzo groźnym zjawiskiem – z drugą falą, i trzeba powiedzieć to tutaj również, że być może grozi nam trzecia fala, ponieważ zależni jesteśmy od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo bądź szczepionka na COVID-19 – powiedział szef rządu.

– Nasza strategia i zasada to przede wszystkim tak budować życie społeczne i gospodarcze, żeby móc uczyć się, pracować, żyć, nie zamykać gospodarki i jednocześnie przecinać ten pas transmisyjny COVID-19 – uspokoił Morawiecki.

JK, AM

Źródło: TV Republika, PAP, Twitter

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE