POLSKA 20:13 8 listopada 2015

Msza w Bazylice Św. Piotra i modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Wizyta Pary Prezydenckiej w Watykanie

twitter/@marcin_kedryna
Niedzielnym popołudniem prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wzięli udział we mszy św. w Bazylice Świętego Piotra i pomodlili się przy grobie świętego Jana Pawła II. Prezydencka para rozpoczęła dziś dwudniową wizytę w Watykanie.

W poniedziałek prezydent spotka się z papieżem Franciszkiem, z którym porozmawia między innymi o kryzysie imigracyjnym. Oprócz tego prezydent i papież poruszą też kwestię Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, 1050. rocznicy chrztu Polski czy niedawnego synodu biskupów. CZYTAJ WIĘCEJ...

W poniedziałek prezydent Duda ma też w planach spotkanie z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem oraz odznaczenie polskich duchownych pracujących w Stolicy Apostolskiej.

– Pełna panorama tych problemów zostanie przedyskutowana. Jest to wizyta nie tylko symboliczna, ale też bardzo konkretna – zapewnił sekretarz stanu w kancelarii prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Wyjaśnił on, że wizyta ma trzy wymiary.

Po pierwsze wymiar państwowy. – W relacjach między Rzeczpospolitą Polską a Stolicą Apostolską jest wiele tematów, które dotyczą także polityki globalnej, którą jak wiadomo bardzo interesuje się także papież Franciszek –

Drugi wymiar to omówienie relacji państwo–Kościół. – W tym względzie w przyszłym roku mamy przede wszystkim społecznie ważne wydarzenie o randzie światowej – Światowe Dni Młodzieży, na których będzie obecny papież Franciszek, jest to zatem oczywisty temat do rozmowy – tłumaczył Szczerski.

I po trzecie trzecie wizyta Pary Prezydenckiej ma charakter duchowy. – Każdy Polak odwiedzający Watykan nie tylko składa wizytę, ale odbywa też pielgrzymkę. Zwłaszcza dla nas, Polaków, jest to pielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II, dlatego też prezydent rozpoczyna swą wizytę właśnie od Mszy św. w niedzielę przy grobie Ojca Świętego – przypomniał sekretarz stanu.

 

 

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy wraz z małżonką Agatą i córką Kingą rozpoczęli dziś dwudniową wizytę w Watykanie. Wizyta...

Posted by Samuel Pereira on 8 listopada 2015

 

mk

Źródło: tvp.info, ekai.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE