POLSKA 14:56 1 czerwca 2020

Na początku lipca dodatkowy termin egzaminów w szkołach

pxhere.com
Na początku lipca będzie dodatkowy termin egzaminów w szkołach - maturalnego i ósmoklasisty dla uczniów, którzy w normalnym terminie będą np. w kwarantannie - poinformował w poniedziałek minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Piontkowski podał, że będą to dodatkowe terminy dla wszystkich uczniów, którzy z losowych powodów - choroby, wypadku, czy innego zdarzenia - nie będą mogły przystąpić do egzaminów ze wszystkimi w terminie głównym. Zapewnił, że ich sprawdzanie zakończone zostanie tak, by uczestniczyły one w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i na uczelnie razem ze wszystkimi uczniami.

 

Podczas konferencji prasowej w MEN minister powiedział, że nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie o to, czy od nowego roku szkolnego - od września zajęcia będą prowadzone w normalnym trybie - uczniowie powrócą do szkół. Mamy nadzieję, że będzie możliwa ta tradycyjna forma nauki - powiedział.

 

Gdyby takiej możliwości nie było, są - wykorzystywane od marca - narzędzia zapewniające formy pracy na odległość - przypomniał minister. Piontkowski zaznaczył, że takie formy są stale rozbudowywane, jak m.in. platforma e-podręczniki. Podał, że przez dwa miesiące ta strona jest powszechnie używana - miała 95 mln odsłon, 4,5 mln unikalnych użytkowników i ponad 1 mln odsłon dziennie.

 

Przypomniał, że stacjonarna nauka nie wróci już do końca roku szkolnego, ale dzieci z klas 1-3 mają prawo do zajęć dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczych w mniejszych grupach, od 1 czerwca możliwość konsultacji na terenie szkoły dla uczniów wszystkich klas.

 

 

AS

Źródło: pap

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE