POLSKA 20:43 21 listopada 2020

Nie żyje basista legendarnego zespołu Omega

Zespół Omega w klasycznym składzie. Tamas Mihaly drugi od prawejFortepan adományozó URBÁN TAMÁS, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons
W wieku 73 lat zmarł Tamas Mihaly – gitarzysta basowy legendarnego węgierskiego zespołu rockowego Omega. Największym przebojem zespołu była „Dziewczyna o perłowych włosach”. O śmierci basisty poinformowano w sobotę na oficjalnej stronie zespołu na Facebooku.

Zaledwie trzy dni wcześniej zmarł założyciel Omegi, klawiszowiec Laszlo Benkoe.

– Tamas Mihaly (1947-2020) był kluczową postacią w krajowej muzyce rockowej. Nieprzemijającą wartość ma nie tylko jego działalność w Omedze, ale także jego płyty solowe i muzyka sceniczna – napisano na Facebookowej stronie zespołu. Gitarzysta był członkiem grupy od roku 1967 i wraz z klawiszowcem Gaborem Presserem w dużej mierze przyczynił się do tego, że Omega została czołową kapelą rockową kraju. Kiedy Presser opuścił zespół, to Tamas Mihaly komponował większość piosenek Omegi.

W 1983 r. Mihaly wydał płytę z utworami Franciszka Liszta i Ryszarda Wagnera w opracowaniu na syntezator. Z kolei w roku 2006 uczcił 50-lecie rewolucji węgierskiej, komponując muzykę do musicalu „56 kropli krwi”.

Był również autorem wydanej w 2014 r. książki poświęconej historii Omegi.

 


JJ

Źródło: dziennik.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE