POLSKA 9:25 20 maja 2019

Bardzo mocna deklaracja Trumpa: jeśli Iran chce walczyć, będzie to oficjalny koniec Iranu

twitter
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump dobitnie ostrzegł Iran przed tym co stanie się, gdy zagrożą amerykańskim interesom. "Jeśli Iran chce walczyć, będzie to oficjalny koniec Iranu. Nigdy nie groźcie Stanom Zjednoczonym ponownie" - napisał na Twitterze Donald Trump.

Stosunki między Iranem a USA od dłuższego czasu nie sa najlepsze, a w ostatnim tygodniu, sytuacja bardzo się zaostrzyła.

Doszło do ataku na cztery tankowce, znajdujące się na wodach terytorialnych Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Do zniszczenia przepompowni ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej przyznali się wspierani przez Iran jemeńscy bojownicy Huti. 

Na agresję, Donald Trump zareagował bardzo stanowczo stwierdzając, że jeśli Iran chce walczyć, będzie to koniec tego państwa. Przestrzegł, by nigdy więcej nie grozić Stanom Zjednoczonym.

 

 

Napięcie między Iranem a USA zaczęło rosnąć po tym, jak Iran ogłosił, że częściowo wycofuje się z postanowień porozumienia nuklearnego, zawartego z Chinami, Rosją, Niemcami, Wielką Brytanią i Francją. Wcześniej z umowy wycofały się Stany Zjednoczone, tłumacząc, że robią to gdyż Iran sam porozumienia nie przestrzega.

 

Czytaj także:

Do USA bez wizy? Polskę dzieli zaledwie procent do rozpoczęcia procedury

PR

Źródło: media, twitter, telewizja republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE