POLSKA 8:10 1 czerwca 2020

Organizatorzy US Open przygotowują restrykcyjny plan działania turnieju

pixabay.com
Wszystko wskazuje, że wielkoszlemowy turniej tenisowy US Open w Nowym Jorku odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Organizatorzy zawodów przygotowują dokładny plan, który pozwoli na rozegranie turnieju.

Jednym z planów organizatorów jest prowadzenie lotów czarterowych dla zawodniczek i zawodników. Przed wylotem każda osoba będzie zbadana, ponieważ testowani zawodnicy i ich sztaby będą musiały przygotować testy przed wejściem do samolotu. Kolejny punk planu to mieszkanie przez sportowców i trenerów we wskazanych hotelach oraz dokonywanie temperatury ciała każdego dni rywalizacji.


W kwestii kibiców podtrzymano stanowisko, że US Open odbędzie się bez ich udziału na trybunach. Co więcej, jeżeli ktoś nie rozgrywa meczu danego dnia, nie ma prawa, aby wejść do szatni w taki dzień.


 Te wszystkie plany mogą się jeszcze zmienić, ale są mocno dyskutowane. Żadne ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale robimy wszystko, by do rywalizacji doszło - - powiedziała agencji AP przedstawicielka amerykańskiego związu tenisowego Stacey Allaster.

Cały plan, jaki przygotują organizatorzy turnieju, będzie dodatkowo omówiony ze specjalną komórką medyczną, powołaną w tym celu oraz z władzami miasta i stanu Nowy Jork, oraz rządem USA.

KW

Źródło: PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE