POLSKA 15:22 25 sierpnia 2019

Pielgrzymka abpa Jędraszewskiego z politykami PiS i Rodziną Radia Maryja na Giewont... czyli o "poczuciu humoru" trochę

Fot. Aleksander Mimier
Piszący m.in. dla „Polityki” czy „Gazety Wyborczej” Ziemowit Szczerek popisał się „żartobliwym” wpisem na Facebooku. Dziennikarz wskazuje, że śnił o tym, iż abp Marek Jędraszewski zorganizował „pielgrzymkę” na Giewont ze środowiskami m.in. polityków PiS, Rodziną Radia Maryja. „Podczas burzy z piorunami (…) wszyscy mają trzymać się za ręce” – napisał.

Do największej od lat tragedii w Tatrach odniósł się Ziemowit Szczerek. Napisał na Facebooku, że śnił o tym, że abp od tęczowej zarazy, wezwał do postawienia na Giewoncie „lasu krzyży metalowych”. 

Dalej napisał, że w swoim „śnie” abp Marek Jędraszewski wezwał „do zorganizowania tam masowej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, Klubów Gazety Polskiej, polityków Prawa i Sprawiedliwości i Konfederacji a także Młodzieży Wszechpolskiej, Organizacji Narodowo-Radykalnej i innych zrzeszeń tego typu”. 

„Ogłosił, że pielgrzymka ma się odbyć podczas burzy z piorunami, żeby udowodnić, że Jezus kocha Polskę i nie skrzywdzi swoich owieczek. I że wszyscy mają się trzymać za ręce” – napisał dziennikarz. 

W komentarzu pod swoim wpisem Szczerek napisał: „może dzisiaj?”. Zamieścił też aktualną prognozę pogody, która przewiduje, iż w niedzielę w górach będą burze. 

 

am

Źródło: Facebook

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE