POLSKA 16:21 9 października 2019

PO z uporem maniaka powtarza, że zablokuje importowanie do Polski śmieci, ale przecież…! Zobacz odpowiedź wiceministra środowiska!

Telewizja Republika
Gościem red. Adriana Stankowskiego na Kongresie 590 był Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska.

Opozycja zarzuca rządowi, że importuje do Polski śmieci

– To jest dość smutne, że opozycja nie sprawdza tego co mówi. Być może nie czyta gazet, być może ich wyborcy nie czytają gazet i nie śledzą, jak wyglądają prace w Sejmie. Platforma Obywatelska z uporem maniaka w mediach społecznościowych, w ramach kampanii wyborczej powtarza informacje o sprowadzanych śmieciach, powtarza, że zablokuje sprowadzanie śmieci do Polski. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zablokował możliwość kierowania do Polski odpadów do utylizacji, czy opadów komunalnych. Wcześniej inspektorzy robili to wykorzystując zasadę samowystarczalności, dzisiaj mamy jasny zapis w prawie, który na to nie pozwala, a jednak Platforma w swojej kampanii cały czas powtarza, że zlikwiduje te odpady- skomentował Mazurek.

Janusz Wojciechowski komisarzem UE ds. rolnictwa

– To bardzo dobra wiadomość dla polskiego rolnictwa oraz rolnictwa w całej Europie. Myślę, że Ci, którzy zrobili wszystko, aby zablokować tą kandydaturę, poniesli klęskę, a racja stanu zwyciężyła i myślę, że Pan komisarz będzie miał wiele do zrobienia, tak aby promować także zrównoważone rolnictwo, które szanuje ochronę środowiska, rozwija bioróżnorodność, czyli takie rolnictwo, jakie w Polsce mamy- ocenił Sławomir Mazurek.

– Jednym z istotniejszych punktów Rady Unii Europejskiej ds. środowiska były konkluzje na kolejny COP25 w Chile. Przypomnę, że Polska cały czas ma prezydencję, Michał Kurtyka jest prezydentem COP24 i polska prezydencja jest bardzo aktywna, ale jednocześnie cały czas w Unii nie cichną głosy, które chcą podnosić ambicje neutralności klimatycznej na kolejny COP w Chile. Udało nam się zablokować te ambicje, tak abyśmy byli zgodni z tym, co ustaliliśmy w Paryżu. Ambicje jeśli chodzi o neutralność klimatyczną w drugiej połowie wieku, właśnie taką, która jest oparta o to, że mamy nie tylko redukować emisję, ale też wykorzystać pochłanianie. Przez te cztery lata, jak mówił na Kongresie premier Mateusz Morawiecki „ gdzie sięga nasz język”, okazuje się , że technologie oparte na wykorzystaniu zasobów naturalnych, zyskały nie tylko swój hasztag, ale zyskały też zrozumienie na świecie i są powtarzane jako rozwiązanie, które pomoże nam adaptować się do zmian klimatu, wykorzystywać potencjał zasobów naturalnych, więc tutaj jeśli chodzi o neutralność klimatyczną na świecie już jest zrozumienie, w Unii Europejskiej musimy cały czas pracować- powiedział podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska.

 

K.B.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE