POLSKA 18:40 9 sierpnia 2020

Podsiadło zwrócił się do córki Andrzeja Dudy

Dawid Podsiadłowikimedia.org
W sobotę odbył się koncert w ramach Męskiego Grania 2020. Wziął w nim udział Dawid Podsiadło, który wplótł w utwór „Trofea” zdanie o córce prezydenta Andrzeja Dudy: „Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny…”.

Koncert miał znamiona ideologiczne. Po występie muzycy rozłożyli tęczową flagę, która jest symbolem ruchu LGBT. W ten sposób dali znać o solidarności z aktywistami, którzy ostatnimi czasy zdewastowali pomniki w Warszawie.

Policja zatrzymała aktywistę LGBT Michała Sz. z kolektywu Stop Bzdurom. Mężczyzna uważa się za kobietę i podaje się za Margot. Był zamieszany w atak na antypedofilską furgonetkę fundacji Pro – Prawo do Życia i pobicie kierowcy. Usłyszał w tej sprawie zarzuty. Brał także udział w profanacji pomnika Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu. Po zatrzymaniu bojówkarza LGBT lewica i działacze różnych ugrupowań związanych z ruchem LGBT rozpoczęli protesty.

W sobotę przed Pałacem Kultury zorganizowano wiec solidarności z Margot. Organizatorami byli Stop Bdzurom, Koalicja Antyfaszystowska, Queer Four oraz Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza.

Demonstranci po części z przemówieniami tańczyli i śpiewali. Manifestacja odbyła się pod hasłem "Nigdy nie będziesz sama! Solidarnie przeciw queerfobii".


PZ

Źródło: Twitter, prawy.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE