POLSKA 12:54 15 maja 2020

Polska Fundacja Narodowa wspiera kolejne Domy Pomocy Społecznej

Polska Fundacja Narodowa
Polska Fundacja Narodowa wsparła kolejne Domy Opieki Społecznej, tym razem w Miechowie i Opolu Lubelskim. Placówki otrzymały od PFN środki finansowe zgodne z przesłanymi listami zakupowymi obejmującymi materiały zabezpieczające personel i podopiecznych przed chorobą zakaźną COVID-19.

Żaden z mieszkańców naszego domu nie jest w stanie podjąć samodzielnie działań związanych z samozaopiekowaniem się, t.j. samodzielnym zjadaniem posiłku, podaniem sobie leków, utrzymaniem czystości. W obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego mając świadomość braków środków zabezpieczających personel placówki pracuje pod ogromną presją lęku i strachu związanego z obawą o utratę zdrowia i życia. Ufam, że Polska Fundacja Narodowa wesprze nasze starania i sfinansuje wyżej wymieniony sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo pracy personelowi oraz mieszkańcom placówki” - powiedziała Dyrektor Domu Opieki Społecznej w Miechowie Małgorzata Machecka

W statucie Polskiej Fundacji Narodowej znajduje się formalny zapis dotyczący możliwości przekazywania darowizn w projektach związanych z ochroną zdrowia i życia obywateli RP. Działalność ta nigdy nie była dominująca w strategii Fundacji, ale w chwili obecnej stała się niezbędna i uzasadniona. We współpracy z Ministerstwem Zdrowia przekierowano fundusze, jakimi dysponuje Fundacja na wsparcie placówek szpitalnych i domów pomocy społecznej. 

Dom Pomocy Społecznej w Miechowie oraz Dom Pomocy Społecznej w Opolu Lubelskim otrzymały darowizny umożliwiające zakup środków piorąco dezynfekujących, fartuchów ochronnych, rękawiczek jednorazowych, kombinezonów, gogli, maseczek z filtrem, pościeli jednorazowej, kocy, poduszek termometrów bezdotykowych oraz zmywarko-wyparzarki. Walczyć z pandemią i jej konsekwencjami należy wielopłaszczyznowo. Jednym z instrumentów, dla nas kluczowym, jest konkretne wspieranie jednostek szpitalnych, a także DPS-ów.  Po uzyskaniu stosownych potwierdzeń z Ministerstwa Zdrowia kontaktujemy się już bezpośrednio z danymi szpitalami bądź DPS-ami, aby po weryfikacji list zakupowych i podpisaniu stosownych umów stanowiących o przekazaniu aktu darowizny, natychmiast dokonać zakupu sprzętu diagnostycznego lub środków sanitarnych. Przez to, że jesteśmy podmiotem trzeciego sektora, czas realizacji aktu darowizny jest relatywnie krótki, co w sytuacji placówek które wspieramy jest bardzo istotne.  W ten sposób nasza pomoc dociera do najbardziej potrzebujących, niemobilnych ze względu na wiek, zagrożonych chorobami wpółwystępującymi i oczywiście do personelu placówek”   - powiedział Prezes Zarządu PFN dr Marcin Zarzecki. 

„Mamy świadomość, że Mieszkańcy DPS-ów potrzebują ogromnego wsparcia ze względu na szybkie zużywanie środków antyseptycznych i ochrony osobistej. Są to placówki wymagające realnej pomocy, skupiające częstokroć osoby wykluczone społecznie ze względu na wiek, czy niepełnosprawności, pacjentów wymagających stałej i troskliwej opieki. Ośrodki te potrzebują pomocy i działania, przede wszystkim sfinansowania zakupu indywidualnych pakietów ochronnych, kombinezonów, fartuchów, przyłbic ochronnych. Realizujemy działania mocno zróżnicowane, dostosowując je do zapewnienia bezpieczeństwa Pacjentów i Personelu w poszczególnych placówkach.” - dodał Członek Zarządu PFN Michał Góras.

Z przekazanych przez Polską Fundację Narodową środków zostaną zakupione środki piorąco-dezynfekujące, fartuchy ochronne, rękawiczki jednorazowe, kombinezony, gogle, maseczki z filtrem, pościel jednorazowa, koce, poduszki, termometry bezdotykowe, indywidualne pakiety ochronne, środki do dezynfekcji powierzchni i dezynfekcji osobistej oraz zmywarko-wyparzarka.

 

 

M.N.

Źródło: Polska Fundacja Narodowa

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE