POLSKA 8:33 8 lutego 2021

„Polska na dzień dobry”. Sakiewicz: Nakłaniam do szczepień. Ale Sputnika nie dałbym sobie podać. Nie ufam ich badaniom, ich wiarygodności

M. Djokovic/PAP/EPA
Gorąca rozmowa w mroźny poranek. Red. Aleksander Wierzejski rozmawiał dziś z red. Tomaszem Sakiewiczem o konwencji PO, wizycie Josepa Borrella w Rosji oraz rosyjskich szczepionkach.

Odnosząc się do sytuacji na polskiej scenie politycznej, red. Sakiewicz uznał, że „konwencja w PO to nie było przejęcie władzy, tylko głośnie powiedzenie: Jesteśmy i nie uciekajcie do Hołowni”.

Tematem rozmowy była także aktualne relacja między Jarosławem Gowinem a Adamem Bielanem. - Pewnie spróbują się dogadać. Najśmieszniej będzie, jeśli Jarosław Kaczyński będzie musiał ich godzić – powiedział Tomasz Sakiewicz.

- Gowin musi się liczyć z nieustannym buntem we własnej partii – mówił gość programu „Polska na dzień dobry”. Stwierdził, że jest część posłów, którzy być może „by z PIS-em zerwali, ale co dalej?”.

- Gowin przesadził, idąc do Tuska. Dla jego bliskich współpracowników to było za dużo – mówił red. Sakiewicz. - Kłopoty kogoś, kto sprawił problem, mogą spowodować, że kłopotów będzie mniej. Polityka jest tutaj cyniczna – zauważył. - PiS może zawrzeć koalicję z Kukizem – dodał.

Rozmówcy pochylili się także nad kompromitującą UE wizytę Josepa Borrella w Rosji.

- O ile z Niemcami, Francją, a nawet trochę już z Polską Putin musi się liczyć, to Unii Europejskiej Putin zupełnie nie poważa – mówił red. Sakiewicz. - Widać, jaką rangę ma UE w oczach Putina – dodał.

Prowadzący program wspomniał, że UE chce kupić od Rosjan szczepionki. - Nakłaniam wszystkich do szczepienia się, nieulegania fakenewsom – mówił Tomasz Sakiewicz. Zauważył, że koszt niezaszczepienia się jest znacznie wyższy niż ryzyko związane ze szczepieniem. - Ale Sputnika bym sobie nie dał podać. Nie ufam ich badaniom, ich wiarygodności – powiedział.

Aleksander Wierzejski pytał także gościa programu o popularność, jaką od początku istnienia zdobywa portal społecznościowy Albicla.com. Tomasz Sakiewicz poinformował, że już na samym starcie portal pojawił się w internecie 28 mln razy. Zagranicą są setki publikacji zagranicą na jego temat. - Niestety powielają fakenewsy. Żadne nasze dane nie wyciekły, a tymczasem takie informacje się pojawiają – mówił Tomasz Sakiewicz.

mm

Źródło: TV Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE