POLSKA 15:58 13 sierpnia 2019

Potężne burze nad Polską! Ponad 200 interwencji straży, ale to nie koniec... nadchodzą kolejne wyładowania

pixabay.com
Zeszłej nocy straż pożarna interweniowała na terenie Polski 208 razy. Największe burze przeszły nad nad woj. lubelskim, świętokrzyskim i śląskim. We wtorek pogoda niestety będzie podobna - IMGW ostrzega przed kolejnymi burzami i opadami gradu.

Na Lubelszczyźnie żywioł uszkodził 30 dachów. Strażacy mieli pełne ręce roboty również na Śląsku, gdzie zeszłej nocy interweniowali 30-krotnie. Burze i porywisty wiatr spowodowały opóźnienia w połączeniach realizowanych przez Koleje Śląskie. Odwołano m.in. pierwszy pociąg ze Zwardonia do Katowic oraz do Soli. Planowo nie wystartował również pociąg z Wisły Głębiec. Przewoźnik zapewnił podróżnym zastępczą komunikację autobusową.

Strażacy ponad 50 razy interweniowali w woj. świętokrzyskim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem dla woj. lubelskiego, podkarpackiego i wschodnich powiatów woj. mazowieckiego. Spadnie tam od 30 do 50 mm deszczu.

Alert pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami obowiązuje we wschodniej części woj. małopolskiego i centralnej części woj. podlaskiego. IMGW zapowiada, że opady utrzymają się na poziomie od 20 do 40 mm.

 

M.N.

Źródło: wp.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE