POLSKA 15:41 18 stycznia 2021

Premier apeluje: musimy cały czas utrzymywać rygory

Mateusz Morawiecki apeluje o przestrzeganie obowiązujących reguł.pixabay.com
- Poprzez Głównego Inspektora Sanitarnego, powiatowy sanepid, będziemy realizować kontrole i egzekwować przepisy wobec przedsiębiorców, którzy na przykład będą otwierać swoją działalność - zapowiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, apelując o przestrzeganie obowiązujących reguł.

- Konsekwencje zgodne są z dzisiaj obowiązującym stanem prawnym. Przyjęta została przez parlament polski ustawa, w wyniku której wzmocnione zostały jeszcze dodatkowo konsekwencje i one są egzekwowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy wsparciu policji - powiedział premier.

- W przypadku bardzo wielu przedsiębiorców, myślę, że zadziałało to odpowiednio, zadziałało to jak kubeł zimnej wody - ocenił szef rządu.

- My będziemy poprzez Głównego Inspektora Sanitarnego, poprzez sanepid powiatowy realizować plan kontroli i będziemy egzekwowali obecne przepisy. Niestety sytuacja jest na tyle skomplikowana, że musimy cały czas utrzymywać te rygory, po to, żeby wirus nie rozlał się w dużo szerszym zakresie po całym społeczeństwie - powiedział Morawiecki.

 

AR

Źródło: polskie radio 24

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE