POLSKA 20:00 26 października 2020

Prof. Bogdan Chazan: Dziecko z wadami nie cierpi w łonie mamy. Cierpi podczas aborcji

Macierzyństwo (grafika poglądowa)needpix.com
Gościem Katarzyny Gójskiej w programie ,,W Punkt'' był dziś prof. Bogdan Chazan, lekarz ginekolog i położnik. Tematem rozmowy był dramat aborcji eugenicznej.

Profesor odniósł się do poglądu, że aborcja eugeniczna to skrócenie cierpienia dziecka.

- Dziecko z wadami nie cierpi w łonie mamy. Niezależnie czy jest zdrowe, czy chore, mama mu stwarza optymalne warunki do życia. Cierpi, gdy wywołuje przedwczesne skurcze macicy. [...] bo aborcja to poród, tylko wywołany w sztuczny sposób. 

Podkreślił też negatywny wpływ aborcji na zdrowie kobiety. 

- Aborcja powoduje czasem powikłania, krwotok, problemy później z zajściem w ciążę. Udowodniono, że po aborcji eugenicznej częściej dochodzi do depresji, a do samobójstwa dochodzi trzy razy częściej po aborcji, niż po urodzeniu dziecka. Aborcja to coś, co niszczy organizm kobiety.

Odpowiedział też na pytanie co, gdy dziecko rodzi się żywe po aborcji.

- Kiedyś takim dzieckiem się zaopiekowano w szpitalu np. w Opolu. Ale zazwyczaj jest inaczej.. . Np. w Wielkiej Brytanii rozwiązano ten "problem". Zasądzono, żeby dziecko przed aborcją dosercowo dostawało zastrzyk zatrzymujący proces pracy serca, żeby nie urodziło się żywe. Taki zastrzyk dostał też św. Maksymilian Maria Kolbe w Oświęcimiu..

DZ

Źródło: TV Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE