POLSKA 17:53 16 kwietnia 2019

Publiczna euforia na ulicach Paryża podczas pożaru Notre Dame. Korwin-Mikke publikuje wymowne zdjęcie. "Prymitywy"

Twitter/ Janusz Korwin-Mikke; modyfikacja: telewizjarepublika.pl
Pożar katedry Notre Dame poruszył całe świat. Co rusz pojawiają się komentarze przywódców światowych, prezydentów, premierów ludzi kultury i sztuki czy dziennikarzy, którzy mówią wprost, że to niepowetowana strata, nie tylko dla ludzi kościoła, ale i dla wszystkich Europejczyków. Okazuje się, że nie wszyscy ubolewają nad stratą. Janusz Korwin-Mikke opublikował na Twitterze wymowne zdjęcie.

"Płonie dach katedry Naszej Pani z Paryża. Jedni rozpaczają, inni są głęboko zamyśleni, inni po prostu obserwują, a jeszcze inni się cieszą. Sądzę, że niektórzy "Europejczycy" też się cieszą, nawet bardzo - ale mają dość rozumu, by nie okazywać tego publicznie jak te prymitywy:" – napisał na Twitterze, załączając przy tym znamienną fotografię.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Szokujące! Zobacz jak zareagowali muzułmanie z Francji na wieść o płonącej katedrze Notre Dame!

Pożar katedry Notre Dame wybuchł w poniedziałek ok. godz. 19:00. Po pracy zastępów straży pożarnej ok. północy podano, że struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Pożar wybuchł gwałtowanie; szybko objał szybko iglicę i dach nawy poprzecznej. Wkrótce rozszerzył się na cały dach. Iglica zawaliła się i spłonęła.

W średniowiecznej katedrze prowadzono renowację iglicy nad nawą główną celem uszczelnienia. Prace te wymagają ogromnego rusztowania, ponieważ konstrukcja wznosi się do 100 m wysokości. Według sieci społecznościowych mogło dojść do pożaru rusztowania.

Renowacja iglicy kosztująca 6 mln euro miała zostać ukończona w 2022 r. Słynna katedra podczas rewolucji francuskiej uległa zniszczeniom i splądrowaniu. W XIX wieku prace rekonstrukcyjne trwały 25 lat.

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu również doszło do pożaru, drugiej co do wielkości świątyni katolickiej w Paryżu, Saint-Sulpice.

 

am

Źródło: Twitter/ Janusz Korwin-Mikke

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE