POLSKA 15:56 28 maja 2020

PZPN pracuje nad planem powrotu kibiców na stadiony

https://pl.wikipedia.org/
Polski Związek Piłki Nożnej przedstawił szczegółowy plan, który zakłada powrót kibiców na stadiony. — Mam nadzieję, że decyzje zostaną podjęte jak najszybciej — mówi sekretarz generalny związku Maciej Sawicki.


Po ogłoszeniu przez rząd kolejnego etapu odmrażania życia społecznego rozpoczęto rozmowy na temat powrotu kibiców na stadiony. Premier Mateusz Morawiecki ma na myśli szczególnie stadiony w PKO BP Ekstraklasie oraz Fortuna I lidze.


Plan PZPN zakłada, że w pierwszym etapie powrotu kibiców na stadiony, mecze na żywo będzie mogło oglądać na trybunach 999 osób, ale nie może być to większa liczba niż 20 procent pojemności stadionu.
 Od wielu tygodni jesteśmy w kontakcie ze związkami sportowymi. Pracujemy nad odpowiednim protokołem, by udostępnić obiekty kibicom z zachowaniem odpowiedniego rygoru sanitarnego. Będziemy ogłaszać te informacje, prace trwają. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć dobre wiadomości dla kibiców — zaznacza Morawiecki.

Wiele zależy wiec od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Plan powrotu kibiców zacznie być realizowany, gdy liczba zarażonych zacznie jeszcze szybciej spadać niż ma to miejsce teraz.

KW

Źródło: onet.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE