POLSKA 7:30 1 sierpnia 2020

"Nie rozumieją, że są manipulowani przez niszczycieli dorobku cywilizacji..." Protest przeciwko profanacjom miejsc pamięci kultu religijnego

Do profanacji pomników doszło w nocy z wtorku na środę.Twitter
Stowarzyszenie Kobiet Internowanych i Represjonowanych wyraziło sprzeciw wobec profanacji do jakich doszło w ostatnich dniach na ulicach Warszawy. – Wyrażamy wielkie zaniepokojenie stanem świadomości młodych autorów wspomnianych poczynań. Nie rozumieją oni, że są manipulowani przez niszczycieli dorobku cywilizacji, cywilizacji, z której wyrośli i w której wciąż dorastają. – czytamy.

W ostatnich dniach w Warszawie doszło do profanacji miejsc kultu religijnego oraz tych, które są niezwykle ważne z punktu widzenie historycznego i tożsamości narodowej.Tęczowe flagi oraz chustki z symbolem nawiązującym do ruchu LGBT umocowano m.in. na figurze Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Policja dostała zgłoszenia o zdarzeniach dotyczących pomników: Mikołaja Kopernika, Jana Kilińskiego oraz Syrenki Warszawskiej, jednak ze zdjęć umieszczonych w internecie wynika, że takich zdarzeń było więcej. Sprzeciw wobec tego wyraziło Stowarzyszenie Kobiet Internowanych i Represjonowanych. Poniżej publikujemy tekst protestu.

 

PROTEST W SPRAWIE PROFANACJI POMNIKÓW

Od dłuższego czasu ze smutkiem obserwujemy ataki na miejsca kultu religijnego i ważne dla historii i kultury polskiej pomniki. Ostatnio przybrały one formę zmasowanych ataków przedstawicieli środowisk LGBT w stolicy, a nawet w całym kraju.

Stowarzyszenie Kobiet Internowanych i Represjonowanych stanowczo przeciw temu protestuje i domaga się zdecydowanej reakcji  odpowiednich władz.

Jednocześnie wyrażamy wielkie zaniepokojenie stanem świadomości młodych autorów wspomnianych poczynań. Nie rozumieją oni, że są manipulowani przez niszczycieli dorobku cywilizacji, cywilizacji, z której wyrośli i w której wciąż dorastają.  Usiłowania wychowawcze powołanych do tego instytucji nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Być może było tych działań zbyt mało.

A przecież, jak powiedział Jan Zamoyski: „Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie”. Ten apel z końca XVI w. nie stracił nic ze swojej aktualności.           

                  Za Stowarzyszenie Kobiet Internowanych i Represjonowanych

 

                                            Teresa Aleksandrowicz

                                            Katarzyna Błażewicz - Brzechowska

                                            Krystyna Chmieleńska

                                            Birute Cupaila – Tomaszewska

                                            Alina Cybula - Borowińska

                                            Marią Dąbrowska

                                            Maria Jabłońska

                                            Hanna Łukowska – Karniej

                                            Barbara Kądziela

                                            Jadwiga Kozińska - Korczak

                                            Grażyna Najnigier

                                            Janina Podlejska

                                            Barbara Tomaszewska

                                            

A.N.

Źródło: SKIiR

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE