POLSKA 21:11 13 stycznia 2020

Rosja rozmieszcza rakiety tuż przy granicy z Polską. NATO odpowiada!

/ Jens Stoltenberg - sekretarz generalny NATO / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska
Sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg zapowiedział, że NATO odpowiednio zareaguje na rozmieszczenie przez Rosjan w Europie rakiet SSC-8. Stoltenberg w rozmowie z niemiecką agencją prasową DPA podkreślił, że rozmieszczając tego typu rakiety Rosja łamie traktat INF, czyli układ o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu.

Rosyjskie rakiety są rozmieszczane tuż przy granicy z Polską – w obwodzie kaliningradzkim. Jens Stoltenberg powiedział, że NATO zamierza odpowiednio i mocno zareagować w tej sprawie. 

– Będziemy pracować nad obroną powietrzną i obroną przeciwrakietową. Bronią konwencjonalną zwiększymy naszą gotowość do walki i wydłużymy czas ostrzegania – oświadczył sekretarz generalny NATO. 

Dodał, że obecnie Sojusz nie zamierza rozmieszczać nowych rakiet nuklearnych w Europie. – Ministrowie obrony krajów natowskich uzgodnili już ogólny plan działań – zapewnił. 

Niemieckie media twierdzą, że stacjonujące w obwodzie kaliningradzkim rosyjskie rakiety mogą w kilka minut dotrzeć do wielu miast w Unii Europejskiej.

M.N.

Źródło: IAR, media

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE