POLSKA 11:44 10 marca 2020

Ruszyła internetowa sztafeta różańcowa! Świat modli się o zakończenie epidemii koronawirusa

pixabay.com
Z powodu epidemii koronawirusa we Włoszech i braku możliwości uczestniczenia w mszach św., internauci mobilizują się do całodobowej modlitwy różańcowej. Tysiące ludzi wysyłają też drogą internetową do Asyżu napisane przez siebie modlitwy.

CORONA(ANTI)VIRUS - to internetowa sztafeta różańcowa, która ruszyła we Włoszech. Do inicjatywy może przyłączyć się każdy.

Na stronie recode.digital/corona-anti-virus podaje się imię, miasto, a także deklaruje półgodzinny "dyżur modlitewny" w specjalnie przygotowanym grafiku.

 

W ten sposób powstaje nieprzerwana sztafeta modlitwy różańcowej. Internauci modlą się w intencji wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła epidemia koronawirusa bądź jej skutki i związane z nią zmiany w codziennym funkcjonowaniu.

"Abyśmy umieli po chrześcijańsku przeżyć te trudności, ze wzrokiem skierowanym ku Niebu, jako okazja do nawrócenia, do patrzenia na życie zawsze jako na darmowy dar od Ojca, który wszystko czyni dobrym i niestrudzenie wzywa nas do siebie" - napisali pomysłodawcy.

Wierni - również drogą internetową - wysyłają do Asyżu napisane przez siebie modlitwy o zakończenie epidemii koronawirusa we Włoszech. Wysyłane są one na stronę, na której nadawany jest przez kamerę obraz grobu świętego Franciszka w tamtejszej bazylice.

M.N.

Źródło: niedziela.pl, Polskie Radio, PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE