POLSKA 10:20 28 maja 2020

Sellin mocno o Tusku. Wypomniał mu, o co były premier naprawdę powinien się troszczyć

Donald Tusk jako były premier i lider ważnego środowiska politycznego raczej powinien się troszczyć, żeby w Polsce panowała demokracja i żeby procedury demokratyczne mogły się odbyć - powiedział w czwartek wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

"Chciałbym zdjąć trochę takie odium, które nad tą władzą jest takie widoczne, że ona jest taka groźna. Jak słyszę takie słowa (Jarosława Kaczyńskiego o +wykorzystywaniu wszystkich środków, żeby prawo zostało wykonane+ - PAP), to chciałbym powiedzieć do pana Kaczyńskiego: +Nie strasz, nie strasz…+. Nie będę kończył tego starego, polskiego powiedzenia" - mówił Tusk w środe w TVN24, odnosząc się do wyborów prezydenckich.

 

Pytany w Radiu Zet o wypowiedź b. premiera Sellin powiedział: "przede wszystkim był dosyć prymitywny językowo, co mnie dziwi u doświadczonego już polityka". "Dobrze, że się zreflektował w porę, że rozmawia przed godz. 22 i innych określeń nie używał" - dodał.

 

Zwrócił uwagę, że Tusk "w ostatnich już latach czy miesiącach zwłaszcza daje wyraz jakimś takim emocjom, które raczej pasują do jakiegoś trolla internetowego, niż do poważnego polityka".

 

Sellin przypomniał, że w środę odbyło się wspólne wystąpienie trzech liderów Zjednoczonej Prawicy - Jarosława Kaczyńskiego (PiS), Zbigniewa Ziobry (SP) i Jarosława Gowina (Porozumienie). "Ugrupowania rządzącego Polską od 5 lat, które wygrało sześć ostatnich wyborów z rzędu" - podkreślił.

 

"Natomiast Donald Tusk jako były premier i lider ważnego środowiska politycznego raczej powinien się właśnie o to się troszczyć, żeby w Polsce panowała demokracja i żeby procedury demokratyczne mogły się odbyć" - ocenił. "Wiadomo, że w ramach tej demokracji i procedur muszą się odbyć wybory prezydenckie, a nie utrudniać i nie wyzłośliwiać się" - dodał wiceszef resortu kultury.

kb

Źródło: TVN24,PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE