POLSKA 14:47 21 października 2020

Senat rozpocznie obrady w poniedziałek po południu. Od razu zajmie się przepisami dot. walki z epidemią

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (C) podczas konferencji prasowej w Senacie w Warszawie.PAP/Radek Pietruszka
- Posiedzenie Senatu rozpocznie się w poniedziałek o godz. 16 rozpatrzenia przepisów dotyczących walki z epidemią koronawirusa - poinformował w środę marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Przyśpieszamy posiedzenie jak to jest możliwe, jesteśmy otwarci na współpracę z rządzącymi - zaznaczył.

Grodzki na konferencji prasowej w Senacie wyraził nadzieję, że ustawa ws. COVID-19 zostanie przyjęta przez Sejm w środę wieczorem i następnego dnia "po stosownej obróbce legislacyjnej" trafi do Senatu.

Poinformował, że Senat, biorąc także pod uwagę prośby PSL, zajmie się ustawą wówczas na posiedzeniu w poniedziałek od godziny 16, czyli, jak stwierdził, najwcześniej jak to jest możliwe. Grodzki dodał, że we wtorek Senat zajmie się ustawą budżetową na rok 2020.

- Przyśpieszamy posiedzenie Senatu tak szybko jak to jest możliwe. Jesteśmy otwarci na współpracę z rządzącymi, ale oczekujemy rzetelnego, uczciwego podejścia również z drugiej strony - oświadczył marszałek Senatu. Podkreślił, że senatorowie są w stanie "odłożyć politykę" i zająć się sprawą ponad podziałami.

Grodzki podkreślił, że zwracał się m.in. o zwiększenie liczby testów na COVID-19 czy zwołanie przez prezydenta Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Jak zauważył, opozycja proponowała wiele miesięcy temu przepisy podobne do tych, którymi zajmuje się Sejm. Zatem biorąc to pod uwagę, różnica jednego dnia w pracy Senatu, bo jeszcze o takie przyśpieszenie wnioskowało PiS, nie jest tak dotkliwa - dodał. 

JK

Źródło: PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE