POLSKA 13:56 14 stycznia 2020

Skandaliczne słowa jezuity o. Grzegorza Kramera! "Chyba lepiej, aby papieże umierali"

O. Grzegorz Kramer swoim wpisem na Twitterze wywołał burzę. Odnosząc się do aktywności Benedykta XVI - który zrzekł się urzędu i miał nie zabierać głosu - stwierdził, że "jednak chyba lepiej, aby papieże umierali".

Mówił, że pozostanie "ukryty dla świata". Jednak emerytowany papież Benedykt XVI w książce zajął stanowisko w sprawie celibatu. Ostrzega, że "nie jest możliwa jednoczesna realizacja dwóch powołań" i celibat "jest niezbędny, aby nasza droga ku Bogu mogła pozostać fundamentem naszego życia". W mediach społecznościowych zaroiło się od komentarzy.

Autorem jednego z najbardziej kontrowersyjnych jest o. Grzegorz Kramer, jezuita. "Bardziej chodzi o to, że miał milczeć, a póki co teraz zaczyna mówić" - napisał o Benedykcie XVI. I dodał: "Jednak chyba lepiej, aby papieże umierali". Internauci żywo i krytycznie zareagowali.

"Zakon jezuitów szczyci się, że jego ojcowie składają ślub posłuszeństwa papieżowi. Jednak, jak udowadnia to o. Kramer (i tolerujące go władze), są wyjątki np. wobec emeryta, któremu można życzyć śmierci" - ocenił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. "Jednak chyba lepiej żeby milczał..." - podkreśliła Anna Gańska-Lipińska, która ubiegała się o mandat radnego.

K.B.

Źródło: wp.pl, Twitter

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE