POLSKA 7:57 21 października 2020

Śląscy terytorialsi opiekują się pensjonariuszami Domu Seniora w Jaworznie

Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas opieki nad mieszkańcami Domu Seniora w Jaworzniemedia.terytorialsi.wp.mil.pl
Terytorialsi w całej Polsce pomagają w walce z pandemią koronawirusa, m.in. wspierając DPS-y i Domy Seniora. Tak jak żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej z pod kierownictwem lekarza Grupy Podhalańskiej GOPR, którzy przejęli opiekę nad podopiecznymi Domu Seniora w Jaworznie.

Szefem tzw. grupy interwencyjnej, w której działa 6 żołnierzy 13. ŚBOT, szefem zespołu jest doktor Jacek Dutkiewicz weteran misji poza granicami kraju, a także członek Grupy Podhalańskiej GOPR.

– Ich zadaniem jest przede wszystkim opieka nad seniorami, których w placówce jest obecnie 55 z czego ponad 40 zakażonych koronawirusem – czytamy na stronie WOT. Dutkiewicz wskazuje, że mimo trudnej sytuacji, zespół robi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc grupie najbardziej narażonej na negatywne skutki koronawirusa, czyli seniorom.

– Jest ciężko bo rąk do pracy jest mało a osoby starsze i chore potrzebują opieki 24 godziny na dobę. Nie poddajemy się jednak. Zostaniemy tu tak długo jak będzie to konieczne, aż nie zgasimy ogniska koronawirusa. Nie zostawimy starszych osób, które tak bardzo nas teraz potrzebują – podkreśla doktor.

– Zespół interwencyjny w skład którego wchodzą żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej nie tylko w Domach Pomocy Społecznej czy też Domach Seniora nie tylko zajmuje się opieką nad podopiecznymi tych placówek, ale i edukacją tamtejszego personel z zakresu dbania o siebie, ale i seniorów w dobie pandemii – czytamy na stronie internetowej terytorialsów.

Zadania realizowane przez żołnierzy 13. ŚBOT są częścią operacji Trwała Odporność, której cel skupia się w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Przywracaj. Chodzi o wygaszenie ognisk koronawirusa, zapanowanie nad jego rozprzestrzenianiem się

 

 

 

JJ

Źródło: media.terytorialsi.wp.mil.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE