POLSKA 20:15 9 lipca 2020

Sprzedaż polskich spółek to zdrada mieszkańców

- Niech ręka boska broni tych, którzy chcą postawić krzyżyk przy nazwisku Trzaskowskiego na wyborach, bo to kameleon (…) Trzaskowski od rana do nocy łże– powiedział Marek Jakubiak, prezes Federacji dla Rzeczypospolitej w TVRepublika.

Gościem red. Łukasza Jankowskiego w wieczornym programie TVRepublika „Oddaję Państwu głos” był Marek Jakubiak, prezes Federacji dla Rzeczypospolitej.

Tematem audycji były przede wszystkim wybory, ale również poruszono temat zagranicznych firm outsourcingowych, które zamiast polskich podmiotów świadczą usługi w Warszawie.

Marek Jakubiak uzasadnił swoja decyzję oddania głosu na Prezydenta Dudę w II turze wyborów.

- Nie wyobrażam sobie, aby partia prawicowa mogła oddać głos na Rafała Trzaskowskiego – powiedział. Wyjaśnił, że wcześniej zwrócił się do członków swojej federacji, aby zorientować się w preferencjach wyborczych i „był to miód na moje serce, gdy okazało się, że jesteśmy spójni w przekazie”, bo większość chce głosować na Andrzeja Dudę. - Racja stanu wymaga, aby głosować na Dudę- dodał.

Wyraził jednocześnie rozczarowanie postawa Konfederacji: - Ja nie wierzę, że ostatecznie nie pójdą zagłosować na Prezydenta Dudę – stwierdził. Jednocześnie stwierdził, że Pis Powinien wyjśc poza własne środowisko. - jak się Konfederacji nie zaprasza do mediów albo na nią wrzeszczy, to nie można mieć do nich pretensji, że nie chcą glosować”

Ponadto odniósł się do tweetowej deklaracji ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który miał wstrzymać się początkowo od głosowania w II turze wyborów, ale ostatecznie będzie głosował na Andrzeja Dudę m.in. dlatego, aby nie wygrał Rafał Trzaskowski negujący ludobójstwo Polaków na Kresach.

Marek Jakubiak odniósł się również do sprawy Wołynia zarzucając politykom: „Nikt tu nie ma powera, aby powiedzieć Niemcom, że tu są dwa miliardy do zapłacenia reparacji wojennych, a jak nie, idziemy do Strasburga. I to samo jest z Wołyniem. Wołyń to krzyk rozpaczy Polaków, których bracia i siostry zostali w tak koszmarny sposób zamordowani” i nie mogą się doczekać katolickiego pochówku. Wg Jakubiaka to jedna z niezałatwionych spraw obecnej władzy, która powinna w tym zakresie mocniej i bardziej zdecydowanie wpłynąć na Ukrainę.

- Niech ręka boska broni tych, którzy chcą postawić krzyżyk przy nazwisku Trzaskowskiego na wyborach, bo to kameleon (…) Trzaskowski od rana do nocy łże – powiedział Marek Jakubiak. I na poparcie swoich słów przypomniał, że z ponad 70 punktów programu, jakie obecny prezydent stolicy miał w niej zrealizować, wykonał tylko cztery i to te dotyczące tematyki LGBT, a „nie widzę budowy metra czy mostu rowerowego, które obiecywał”.

Uzmysłowił też, co może czekać Polaków, gdyby wybrali Trzaskowskiego na prezydenta: „za chwilę wpadniemy w łapy prounijnych polityków, którzy nas stłamszą w swoich rękach i jedyne co będziemy mogli to organizować marsze niepodległości”.

Omawiał też sprawę sprzedaży polskich spółek w kontekście wypadku autobusu Arrivy w Warszawie, co uznał za "zdradę mieszkańców".

 

 

 

AKŁ

Źródło: TVRepublika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE