POLSKA 15:24 11 stycznia 2021

Studniówki 2021. Czy maturzyści doczekają się balu w tym roku?

Studniówki w karnawał nie będzie.
Studniówkowy czas trwa, ale o balu maturzystów można pomarzyć. Zamiast zabawy do rana uczniowie najstarszych klas szkół średnich pozostaną w domu.

Tradycyjne bale dla uczniów ostatnich klas liceów i techników odbywają się właśnie na mniej więcej sto dni przed pierwszym egzaminem dojrzałości. Od kilkudziesięciu już lat tę tradycję kultywują kolejne pokolenia młodzieży i w każdy weekend karnawału bawią się restauracjach, salach bankietowych lub w gmachach swoich szkół.  Niestety maturzyści 2021 muszą pogodzić się z faktem, że teraz poloneza nie zatańczą.

To wielka strata dla tegorocznych maturzystów, ale można się było tego spodziewać. Z powodu pandemii koronawirusa nie odbędą się tradycyjne studniówki. Stracą na tym nie tylko przyszli absolwenci szkół ponadpodstawowych, ale także właściciele sal bankietowych czy restauracji.

Co na to maturzyści

„Bierzemy pod uwagę czerwiec" - donieśli maturzyści z Lublina.

Czy studniówka odbędzie się w innym terminie?

Dziewczyny w pięknych sukienkach, fryzurach i makijażach, ich koledzy - w garniturach - wielu nauczycieli i wychowawców ledwo poznawało swoich uczniów. Czy po walce z wirusem tegoroczni maturzyści będą mogli zatańczyć poloneza?  

 

a.ka

Źródło: twitter, onet.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE