POLSKA 13:09 9 stycznia 2021

Szczecin: uwielbiany kapłan zmarł na koronawirusa

Facebook/Parafia Otton
Popularny szczeciński kapłan, duszpasterz akademicki, ks. Piotr Leśniak zmarł w wieku 55 lat po walce z koronawirusem. O śmierci księdza poinformowała parafia św. Ottona w Szczecinie.

– Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że dnia 8 stycznia 2021 roku zmarł ksiądz Piotr Leśniak. Polecamy zmarłego kapłana w naszej modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – poinformowano na profilu szczecińskiej parafii na Facebooku.

Misja duszpasterska Piotra Leśniaka rozpoczęła się w pierwszej połowie lat 90. XX, kiedy to służył w parafii NMP Królowej Świata w Stargardzie. Kapłan działał na rzecz młodzieży. Uczestniczył także w Festiwalach Piosenki Religijnej w stargardzkim amfiteatrze – śpiewał oraz grał na trąbce i gitarze.

 

Przez dziewięć lat pełnił posługę w szczecińskiej Bazylice Archikatedralnej. Został zapamiętany jako człowiek pełen energii, pasji, ciekawych pomysłów i miłości do muzyki. Kiedy w pierwszej fali pandemii koronawirusa życie religijne, np. uczestnictwo wiernych we mszy świętej zostało ograniczone, to właśnie ks. Piotr Leśniak wymyślił słynny banner „Tęsknimy za Wami- Wasi księża”.

Parafianie również wspominają kapłana niezwykle ciepło.

 

 

JJ

Źródło: Facebook/Parafia Otton

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE