POLSKA 21:51 3 stycznia 2021

Szczepienia celebrytów. Pazura zabiera głos

Aktor Cezary Pazura bierze udział w kampanii #SzczepimySię. Podobnie jak inni jej ambasadorzy, nie przyjął na razie szczepionki i oczekuje na swoją kolejPAP/Marcin Bielecki
Znany aktor Cezary Pazura został ambasadorem kampanii #SzczepimySię. O swoim udziale informował na Instagramie. Radiowa kampania już ruszyła, a w krótkich spotach Pazura promuje rzetelne informacje na temat szczepionek przeciwko koronawirusowi.

W spocie usłyszymy m.in., że szczepionki są bezpieczne, czego dowodzi fakt, że po rygorystycznych testach „zostały dopuszczone do obrotu przez Europejską Agencję Leków oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych”. Aktor przekonuje również, że szczepienie zmniejsza ryzyko zachorowania, a w przypadku choroby zapewnia łagodniejszy przebieg i mniej powikłań. Cezary Pazura zachęca również, do szukania informacji na temat szczepień przeciwko koronawirusowi w wiarygodnych źródłach.

Radiowej kampanii towarzyszą działania informacyjne. Specjalną stronę gov.pl/szczepimysie uruchomiła Kancelaria Premiera. Akcja obecna jest również w mediach społecznościowych. Polacy mogą skorzystać również z bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępnej pod numerem 989.

Czy udział w kampanii oznacza szczepienia poza kolejnością? Czy akcja #SzczepimySię ma jakikolwiek związek ze szczepieniami grupy przedstawicieli świata kultury i sztuki w WUM? Nie. Uczestnictwu Krystyny Jandy czy Edwarda Miszczaka i innych w kampanii zaprzecza szef KPRM Michał Dworczyk.

 

Minister wskazał przy tym, że osoby, które w kampanii biorą udział, takie jak inny znany aktor, Cezary Pazura, nie zostały jeszcze zaszczepione, ponieważ czekają na swoją kolej. Podobną informację zamieściła w mediach społecznościowych Edyta Pazura, agentka a prywatnie żona aktora.

 

– Cezary Pazura nie został jeszcze zaszczepiony przeciwko COVID-19 i nie znajduje się na liście WUM. Zrobi to wtedy, kiedy przyjdzie jego kolej – napisała w oświadczeniu na Facebooku.

 

Edyta Pazura dodała, że jest niedziela, dlatego prosi dziennikarzy, aby nie dzwonili już do niej w tej sprawie. Oświadczenie swojej agentki zamieścił również aktor na swoim instastory.

 

Wśród zaszczepionych znalazło się co prawda 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać tzw. ambasadorami powszechnej akcji szczepień. Jednak również senator PiS, Stanisław Karczewski przekonuje, że nikt nie wiedział o udziale tej grupy artystów w promocyjnej akcji.

 

JJ

Źródło: Instagram, IAR

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE