POLSKA 18:58 24 marca 2020

Szokująca decyzja brytyjskiego rządu! W związku z pandemią koronawirusa- aborcja farmakologiczna bez ograniczeń

Wikimedia Commons, CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)/EU2017EE Estonian Presidency
Rząd Wielkiej Brytanii nie tylko zaostrzył restrykcje w walce z koronawirusem, ale również zezwolił kobietom na aborcję farmakologiczną w warunkach domowych- podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

Środowiska obrońców życia poczętego potępiły tę decyzję rządu Borisa Johnsona, przypominając, że Londyn naraża w ten sposób zdrowie i życie wielu Brytyjek. Władze umożliwiają bowiem niemal nieograniczone użycie groźnego środka unicestwiającego nienarodzone dziecko.

Brytyjski sekretarz stanu do spraw zdrowia i opieki społecznej, zatwierdzając tymczasowe środki w celu ograniczenia przenoszenia COVID-19, zapewnił stały dostęp do usług wczesnej aborcji, polegającej na samodzielnym sprowokowaniu poronienia. W myśl tych regulacji, Brytyjki będą mogły przyjmować dwie tabletki w domu, bez konieczności udania się do kliniki. Tabletki wczesnoporonne lekarze mogą także przepisać na odległość. za pośrednictwem połączenia wideo, konferencji telefonicznej lub innych środków elektronicznych.

Krok ten – groźny dla zdrowia wielu kobiet – stanowczo potępiło Stowarzyszenie Obrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC), zarzucając gabinetowi Johnsona „wykorzystywanie czasu kryzysu narodowego do przeprowadzenia w krótkim czasie zmian motywowanych ideologicznie”.

W ubiegłym tygodniu lekarze broniący życia w Stanach Zjednoczonych podkreślili, że kontynuowanie aborcji podczas pandemii jest „medycznie nieodpowiedzialne”.

JJ

Źródło: eKAI.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE